Eğitim Tarihi: Diğer Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız » 04 Haziran 2017 @ 10:00 - 15:00
Eğitim Yeri: Radisson Blu Şişli
19 Mayıs
19 Mayıs Cd. No:2,34360 Şişli/İstanbul
Türkiye
Eğitim Ücreti: 300 TL + KDV
İletişim: Serap Kocabay
0212 233 28 38 - 0539 971 25 04
bilgi@psikolojistanbul.com
Kategoriler: Çiftlerle Çalışan Uzmanlara Özel Gottman Uzmanlarına Özel

Toplantılarımıza ilişki terapisindeki etkinliğini arttırmak isteyen ve Gottman I. düzey eğitimini tamamlamış olan tüm uzmanlar katılabilmektedir. Haftaya özel olarak belirlenen konu başlıklarında temel müdahalelerin ve vaka sunumlarının anlatılacak ve konuya ilişkin terapistlerden gelen sorular yanıtlanacaktır.

Toplantıların konu ve tarihleri aşağıdaki gibidir:

İlişki Terapisinde Aldatma ile Çalışma – 4 Haziran 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde aldatma ile çalışma sürecinin değerlendirme ve tedavi planının anlatımı. Çeşitli vaka örneklerinin (seansta ortaya çıkan aldatma, aldatma sonrasında ilişkiyi onarma, aldatma ardından ayrılık vb.) paylaşımı ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

İlişki Terapisinde Durumsal Şiddetle Çalışma – 2 Temmuz 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde ilişkideki şiddetle (önlenebilir, durumsal şiddet) ile çalışma sürecinin değerlendirme ve tedavi planının anlatımı. Çeşitli vaka örneklerinin (önlenebilir fiziksel şiddet, duygusal istismar, cinsel şiddet) paylaşımı ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

İlişki Terapisinde Depresyon ile Çalışma – 6 Ağustos 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde partnerlerden birinin ya da ikisinin de depresyonda olduğu çiftlerle çalışma sürecinin değerlendirme ve tedavi planının anlatımı. Çeşitli vaka örneklerinin paylaşımı ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

İlişki Terapisinde Akut ve Kompleks Travma ile Çalışma – 10 Eylül 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde travma ile çalışma sürecinin değerlendirme ve tedavi planının anlatımı. Çeşitli vaka örneklerinin (kayıp/yas, çocukluk cinsel istismarı, ölümcül hastalık ve diğer travmatik yaşantılar) paylaşımı ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

İlişki Terapisinde Karakterolojik Şiddetle Çalışma – 1 Ekim 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde karakterolojik şiddetle (tekrarlayan, tehlikeli, taraflardan birinin mağdur diğerinin fail olduğu ve önlenemeyen) çalışılmamaktadır. Bu toplantıda, karakterolojik şiddet gösteren bireyleri tanıma, değerlendirme sürecinin yapısı ve terapi sürecinin yönetimi anlatılması ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

İlişki Terapisinde Bağımlılıkla Çalışma – 5 Kasım 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde bağımlılık ile çalışma sürecinin değerlendirme ve tedavi planının anlatımı. Çeşitli vaka örneklerinin (alkol, kumar, madde, eş bağımlılık vb.) paylaşımı ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

İlişki Terapisinde Kişilik Bozukluklarıyla Çalışma – 3 Aralık 2017

Gottman Çift Terapisi yönteminde kişilik bozuklukları ile çalışma sürecinin değerlendirme ve tedavi planının anlatımı. Çeşitli vaka örneklerinin (borderline, narsistik ve paranoid) paylaşımı ve katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması.

*Ücretlendirme her bir toplantı için geçerlidir.

Ön Başvuru Formu