Eğitim Tarihi: Diğer Eğitimlerimiz İçin Tıklayınız » 07 Mayıs 2017 (tüm gün)
Eğitim Yeri: Radisson Blu Şişli
19 Mayıs
19 Mayıs Cd. No:2,34360 Şişli/İstanbul
Türkiye
Eğitim Ücreti: 450 TL + KDV
İletişim: Serap Kocabay
0212 233 28 38 - 0539 971 25 04
bilgi@psikolojistanbul.com
Kategoriler: Çocukla Çalışan Uzmanlara Özel Oyun Terapisi Ruh Sağlığı Uzmanları İçin
Etiketler: nilüfer devecigil Oyun Terapisinde Temel Terapist Becerileri Psikoloji Eğitimi

Oyun Terapisinde Temel Terapist Becerileri Eğitimi

oyun terapisiBu eğitim oyun terapisi eğitimi almış ya da almayı düşünen herkes için bir ön çalışma şeklinde tasarlanmıştır. Çocuk; var olduğunu ve farklı biri olduğunu, terapistin oyun terapisi süresince yansıtma becerilerini doğru kullanmasıyla ortaya çıkarır. Bu eğitimin hedefi yönlendirilmemiş oyun terapi yöntemleri ile çalışan ya da çalışmayı düşünen terapistlere yansıtma sürecinin temel becerilerini kazandırmaktır.

Eğitim İçeriği

  • İz sürmek: çocuğun ne yaptığını söze dökmek
  • İçeriği söylemek: çocuğun söylediğini tekrarlamak
  • Duyguları yansıtmak (empati): ilişkiyi derinleştirmek, çocuğun kendini ve başkasını anlaması
  • Sorumluluğu çocuğa vermek: sorumluluk ve kendine güven inşa etmek
  • Çocuğun metaforunu kullanmak: yorum ve anlam katmadan çocuğun hikayesinde kalmak
  • Direk ve endirek yaklaşımlar
  • Becerileri terapiye uygulamak

Kimler Katılabilir

Çocuklarla çalışan ve oyun terapisi eğitimi öncesi yansıtma becerilerini sağlamlaştırmak isteyen terapist, ya da yönlendirilmemiş oyun terapisi eğitimi (deneyimsel, danışan merkezli) sonrası bu becerilerini pekiştirmek isteyen terapistler.

Eğitimci Hakkında

Nilüfer Devecigil Kimdir?

Nilüfer DevecigilAmerika Claremont Colleges’da üniversite eğitimi alan Devecigil; üç yıllık psikoloji mastırını yine Amerika’da Naropa Üniversitesi’nde “Ben Ötesi Psikoloji” (Transpersonal Counseling Psychology) üzerine tamamladı. Gestalt, somatik deneyimleme yaklaşımlarla psikolojiye yaklaşan Devecigil, eğitimi süresince Experiential Play Therapy (Deneyimsel Oyun Terapisi) yaratıcıları Carol ve Byron Norton, travma uzmanlığıyla tanınan Pat Ogden gibi konusunda öncü terapistlerle çalışma imkânı buldu. Almanya’da Diane Poole Heller ile Somatik Deneyimleme eğitim ve çalışmalarına katıldı. Naropa eğitimi süresince meditasyon, mindfulness eğitimleri aldı.

Türkiye’de ebeveynlik eğitimleri yanı sıra mindfulness eğitimleri ve grup çalışmaları da yapmaktadır. Ayrıca Amerika’da University Of Michigan’dan Mindfulness temelli Bilişsel Terapi (MBCT) sertifikası (eğitimcinin eğitimi) ve NewYork Omega Merkezinden Mindfulness temelli Stres Azaltma (MBSR) eğitim sertifikası aldı. Devecigil, her sene 2 ile 10 gün arasında değişen mindful inziva çalışmaları için yurtdışında çeşitli programlara katılmaya devam etmektedir. Okan Üniversitesinin OKSEM bünyesinde ve Psikoloji İstanbul’da oyun terapisi eğitimleri vermektedir. Ebeveynlik eğitimlerinin yanı sıra hthayat bünyesinde ebeveynlik yazıları yayınlamakta, Doğan Egmont grubunun Anne Baba Akademisi yayınlarına danışmanlık yapmakta ve ayrıca bu kitapların önsözlerini yazmaktadır.

Ön Başvuru Formu